Ostatnia weryfikacja: 1 lutego 2023
➡ Informacje aktualne ✅

Apple Watch to prekursor nowych rozwiązań na rynku smartwatchy. Dotyczą one funkcji sportowych, komunikacyjnych i zdrowotnych. Jednak na niektóre z nich fani marki muszą czekać trochę dłużej, niż użytkownicy Samsunga czy Garetta. Dlaczego tak jest? Apple See a ciśnieniomierz– jak wygląda sytuacja na dziś? Czy inny smartwatch zmierzy ciśnienie? Carbon monoxide wiemy o tej funkcji i kiedy można się jej spodziewać od Apple? Tego dowiesz się z mojego nowego wpisu.

Smartwatch, który mierzy ciśnienie

Już od kilku lat najwięksi producenci proponują funkcję ciśnieniomierza w swoich zegarkach. Nie jest ona carbon monoxide prawda tak dokładna, jak z profesjonalnego urządzenia, ale smartwatch zapewnia możliwość pomiaru w każdych warunkach i o każdej porze. Jest to więc wygodne rozwiązanie, które może służyć jako wskazówka do zrobienia pomiaru dedykowanym urządzeniem.

To, carbon monoxide mamy teraz do wyboru, jeśli chodzi o ciśnieniomierze w zegarkach, znajdziesz w tym moim wpisie. Gorąco zachęcam do jego przeczytania, jeśli tylko interesuje Cię ta tematyka. Nawet, jeśli nie planujesz na razie zakupu nowego smartwatcha, to poznasz zasady działania ciśnieniomierza w urządzeniu, które zawsze masz sheathing ręką (a właściwie– na ręku).

Jeśli natomiast zdecydujesz się na ciśnieniomierz w smartwatchu, to znajdziesz tam coś dla siebie. Funkcja ta bowiem została wdrożona w modelach, które mają mnóstwo zastosowań sportowych i zdrowotnych, a także są świetnie wykonane. Wybrałem dla Ciebie najlepsze z nich.

apple watch pomiar ciśnienia

Czy smartwatch Apple mierzy ciśnienie?

Choć zegarki inteligentne od Apple należą do najbardziej zaawansowanych na rynku, to jeszcze nie doczekały się funkcji ciśnieniomierza. Można więc mieć wrażenie, że ustępują innym markom sheathing względem zaawansowania technologicznego. Tak jednak nie jest. Przyczyny są trochę bardziej złożone, poznasz je za chwilę. Specjalnie dla Ciebie wykonałem bowiem poszukiwania informacji na 10 temat, docierając do wywiadów z głównymi inżynierami Apple. Oto czego się dowiedziałem.

Pomiar ciśnienia w Apple Watch– dlaczego jeszcze czekamy?

Apple już od lat pracuje nad ciśnieniomierzem w zegarku. Stworzony jest aktywny zespół specjalistów, którzy dedykowani są do tego rozwiązania. Zajmują się obligations:

  • Zbieraniem potrzeb użytkowników, czyli naszych
  • Analizą wykonalności projektu
  • Aspektami technicznymi
  • Testami
  • Praktycznym wdrożeniem– planowaniem, w którym modelu pojawi się ta funkcja

Znając tę sprawdzoną i wytyczającą ścieżki branży markę można zrozumieć, że chce ona wprowadzić rozwiązanie działające dobrze, niezawodnie i dokładnie. Z doświadczenia wiemy, że jeśli nawet Apple nie jest z czymś pierwsze na rynku, to na ogół nowe rozwiązania ma naprawdę dobrze dopracowane. Dlatego też ciśnieniomierz w Apple Watch pojawi się na naszych nadgarstkach dopiero wtedy, gdy będzie działał prawidłowo, bez problemów i niezawodnie.

Czego można się spodziewać po ciśnieniomierzu w Apple Watchu?

W związku z tym, że marka z Cupertino przyzwyczaiła nas do świetnej jakości, to w planowanym ciśnieniomierzu będą zapewne określone ograniczenia. Z czego wynikają? Czego możemy oczekiwać? Apple wie, że pomiar nawet z wykorzystaniem najlepszych czujników i oprogramowania w zegarku, nie będzie tak dokładny, jak na pełnoprawnym ciśnieniomierzu. W związku z tym, że marka działa na rynku amerykańskim, to nie można wykluczyć potencjalnych pozwów, wynikających z błędnych wyników pomiarów i zaniechania działania (np. pójścia do lekarza, czy wykonania lepszej jakości pomiaru).

smartwatch który mierzy ciśnienie

Ważna jest też reputacja. O nią szczególnie dba gigant, jakim jest Apple. Dlatego też nie chce narazić się na złe opinie, jeśli przyzwyczajeni do wysokiej jakości i dokładności produktów z jabłuszkiem klienci będą niezadowoleni z działania ciśnieniomierza. W związku z tym wprowadzenie tego rozwiązania planowane jest z pewnymi ograniczeniami. Oto przewidywane ramy, w jakich będzie działał ciśnieniomierz w Apple Watch:

  • Pomiary będą wykonywane z jak najwyższą dokładnością
  • Użytkownik nie otrzyma konkretnego wyniku pomiaru, a sugestię ograniczoną do wybranych wytycznych
  • Wytyczne te mogą zawierać takie komunikaty, jak informacja, że ciśnienie jest w normie, jest podwyższone lub za niskie
  • Można też spodziewać się określania przez oprogramowanie zegarka trendu w wybranym okresie, jednak nie dokładnych wyników podanych „ na tacy”

W 10 sposób Apple zabezpiecza się przed mniej dokładnymi wynikami, niż porównując z profesjonalnymi urządzeniami. Może wydawać się to przesadą, jednak według mnie wskazuje jasno, że marka dba o jakość i reputację. Wie przy tym, że pomiar z zegarka przy obecnym stanie technologii nie będzie tak dokładny, jak z dedykowanego urządzenia.

Kiedy pojawi się ciśnieniomierz w Apple Watch?

Fanom marki, a także tym, którzy wolą otrzymać to rozwiązanie od Apple, niż używać odpowiednika innej marki, zapewne przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Ostatnie wiadomości mówią, że raczej nie należy oczekiwać ciśnieniomierza w Apple Watch wcześniej, niż w 2024 roku. Ostrożniejsi zauważają, ze to 2025 rok jest realny, jeśli chodzi o wprowadzenie tej technologii na rynek w Apple Watchu.Source link .